Elemental Value Ulusal ve Uluslararası alanda farklı sektörler, iş alanları ve pozisyonlarda toplam tecrübesi yüzlerce yıl olan kaliteli iş yapmayı, insanı ve işi dönüştürmeyi, verimlilik ve mutluluk birlikteliğini ve de benzersiz iş sonuçlarını her zaman hedefleyen Türkiye’nin Liderlik Gelişim Uzmanıdır.

SERHAN KUSEYRİOĞLU

Yönetici Ortak, CPCC, PCC

Üst Düzey Yönetici, Liderlik ve Takım Koçu olan Serhan Kuseyrioğlu aynı zamanda CTI‘ın Uluslararası Eğitmenlerindendir. Serhan Kuseyrioğlu İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Columbia Üniversitesi’nde Ortodonti ve New York Institute of Technology’de MBA Eğitimleri almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra İlaç sektöründe pazarlama ve satış alanında farklı pozisyonlarında çalışmıştır. Profesyonel yöneticiliği ve liderliğini geliştirmek için profesyonel yaşamı boyunca farklı koçluk, liderlik ve kişisel gelişim programlarına katılmış, devamında profesyonel yöneticilikten ayrılarak ortakları ile birlikte Ölçme, Değerlendirme ve Gelişim Programları alanında faaliyet gösteren Elemental-V Şirketi’ni kurmuştur. Kişilerin akıl, yürek, beden ve ruhunun bütünlüğünün liderliğin vazgeçilmez unsuru olduğuna inanan Serhan Kuseyrioğlu, liderlik üzerine çalışmalarını Kızılderili öğretilerini temel alan Ehama Institute’ün “Council Guide Training” çalışmaları ile devam ettirmektedir. Co-Active Koçluk Eğitimi’ne ek olarak, NLP, Optimum Denge Modeli, Adler, Gestalt, TCI ve ORSC ekollerinin farklı eğitimlerini dünyanın farklı yerlerinde alan Serhan Kuseyrioğlu, tüm bu modellerin birey gelişimine katkısını çalışmalarında deneyimlemektedir. Son dönemlerde değişimin kaçınılmazlığı üzerine incelemeler yapan Serhan Kuseyrioğlu, ASTD tarafından verilen Değişim Yönetimi Sertifika Programı’nı tamamlamıştır. Ayrıca Harvard Üniversitesi Profesörleri Lisa Lahey ve Robert Kegan tarafından geliştirilen “Immunity to Change” Programı’nın sertifikalı uygulayıcısıdır. Halen CTI Türkiye temsilcisi Elemental-V’nin Yönetici Ortağı olan Serhan Kuseyrioğlu, kurumlara yönelik gelişim programları tasarlayarak liderlik yetkinliklerinin gelişimi üzerinde çalışmakta ve CTI’ın global eğitmenlerinden biri olarak Türkiye’de ve yurtdışında ICF Akredite Co- Active Koçluk Programlarında eğitmenlik yapmaktadır.

ZEYNEP ÇAKIROĞLU

PCC, CPCC, ORSCC

Kişisel ve organizasyonel gelişim uzmanı, İlişki Sistemleri ve yönetici koçu, fasilitator, eğitmen ve sistem dizimi terapistidir. 2005 senesinden beri profesyonel olarak yöneticilere ve takımlara koçluk hizmeti vermektedir. Dünyanın önde gelen ve öncü koçluk eğitim ve akreditasyon kuruluşları arasında yer alan “Coaches Training Institute” (CTI)’ün Türkiye’ de koçluk eğitimlerini vermesi için seçtiği liderlerden biridir. Zeynep toplam 2000 saati aşan koçluk deneyimi ile kurumlarda yönetici koçluğu, takım ve ilişki koçluğu çalışmalarının yanında, aynı zamanda “yetenek yönetimi“, “değişim yönetimi“ ve “liderlik gelişimi” projelerinin oluşturulması ve yürütülmesi konularında da uzmanlaşmıştır. Koçluk hizmeti verdikleri arasında, telekomünikasyon, ilaç, finans, teknoloji ve hizmet sektöründen ulusal ve uluslararası şirketlerde “C” seviyesinde yöneticiler, direktörler ve birim müdürleri bulunmaktadır. CTI ve CRR Global koçluk okullarının eğitim ve sertifikasyon programlarını tamamlamıştır. Bu alanda aldığı diğer eğitimler ise; Gestalt Institute of Cleveland”dan “Gestalt Temel Koçluk Prensipleri” ve “Gestalt Tekniğiyle Grup Yönetimi”, takım ve ilişki sistemleri çalışmalarına yönelik “Center for Right Relationship” tarafından verilen “Co-Facilitation” bulunmaktadır. 2010 yılında başladığı, “Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü” tarafından verilen, “Aile ve Organizasyon Dizimleri” eğitimini 2014 yılının başında tamamlayarak Sistem Dizimleri Terapisti ünvanını almıştır. Sertifikasyon eğitimlerini tamamlayarak kullanım yetkinliğine sahip olduğu ölçme ve değerlendirme araçları arasında Team Diagnostic Assessment bulunmaktadır. Koçluk kariyerinden önce, profesyonel iş yaşamı Expeditors International’da başlamıştır. Satış Müdürlüğü, Bölge Satış Müdürlüğü pozisyonlarında görev almıştır. Daha sonra aynı kurumda önce Türkiye Eğitim Müdürü sonra, Global Eğitim Takımının lideri ve eğitmeni olarak pek çok eğitim tasarlamış, aynı zamanda şirketin yetkili ve kıdemli eğitimcisi sıfatıyla Avrupa ve Orta Doğu`daki ofislerde bu eğitimleri vermiştir. American Society for Training and Development (ASDT) ve Uluslararası Koçluk Federasyonunun (ICF- International Coach Federation) üyeliğinin yanı sıra 2009 yılında ICF Türkiye şubesinde Eğitim ve Gelişimden sorumlu yönetim kurulu üyeliği, 2010-2011 yılları arasında da denetleme kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Türkiye’deki Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneğinin kurucularındandır.

GÜLRUH TURHAN

CPCC, PCC

1970 yılı Bursa doğumlu olan Gülruh, Robert Kolej’den sonra İstanbul Üniversitesi İşletme (İng.) Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. 10 yıla yakın bir süre, finans alanında, Garanti Bankası ve Merrill Lynch gibi büyük firmalarda bankacılık yapmıştır. Dünyanın önde gelen ve öncü koçluk eğitim ve akreditasyon kuruluşu olan “Coaches Training Institute” ABD’nin (www.thecoaches.com) verdiği koçluk eğitimlerini tamamlayarak, “Uluslararası Profesyonel Koçluk Sertifikası”nı (CPCC- Certified Professional Co-Active Coach) almıştır. Türkiye’de Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) etik standartları ile çalışan ve ICF sertifikasyonu (PCC-Professional Certified Coach) almış ilk 50 profesyonel koçtan biridir. Şu anda, yaklaşık 2000 saatlik koçluk tecrübesi vardır. “Center For Right Relationships” (www.crrglobal.com) tarafından verilen Takım ve Sistem Koçluğu (Organization & Relationship Systems Coaching) eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca, “Coaches Training Institute, ABD” tarafından verilen “Co-Active Leadership” programını ve Harvard Üniversitesi Kennedy School’da
“Liderlik Gelişimi” sertifikasyonunu tamamlamıştır. Halihazırda, INSEAD Üniversitesi’nde ‘Değişim için Danışmanlık ve Koçluk’ adlı master programına devam etmektedir. Herkesin doğuştan yaratıcı, kaynak dolu ve bütün olduğu inancıyla, koçluk yaptığı kişilerin hayal ettikleri yaşama, hedeflerine ulaşmalarına destek olabilmek, değişim ve dönüşümlerine şahit olmak en büyük tutkusudur. ICF (Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği) ve EMCC ( Koçluk ve Yönderlik Derneği) Türkiye’nin aktif üyesidir. Yerli ve çokuluslu birçok firmada yönetici ve takım koçluğu yapmaktadır. Talebe göre, koçluk becerileri, liderlik, eğitimler hazırlayıp vermektedir. Dünyanın en etkin liderlik koçlarından olan Marshall Goldsmith’in, Türkiye’de sertifikalı 3 liderlik koçundan biridir. Ayrıca, Performance Consultants (Sir John Whitmore’un kuruluşu) ve CoachSource’un Türkiye’deki yönetici koçluklarını gerçekleştirmektedir. 2012 yılından bu yana, CTI’da uluslararası fakülte sıfatıyla görev yaparak yeni koç adaylarını eğitmektedir. Gülruh, İstanbul’da eşi, 17 ve 14 yaşlarındaki iki çocuğuyla yaşamaktadır. Çalışmadığı zamanlarda yoga yapar, kitap okur, seyahat eder, doğada yürüyüş yapar, müzik dinler ve modern sanatı takip eder.

ZLEM-KIYAT-BERBER-1-blackwhite

ÖZLEM KIYAT BERBER

CPCC, PCC

Özlem Kıyat Berber, onbeş yılı aşkın bir süre, pazarlama iletişimi alanında çeşitli yerel ve global reklam ajanslarında; farklı sektörlerden birçok markaya, ve şahısa stratejik planlama, iletişim ve pazarlama danışmanlığı hizmeti vermiş ve yöneticilik sorumluluklarını üstlenmiştir. 2005 – 2008 yılları arasında Publicis Graphics Reklam Hizmetleri’nde Genel Müdür olduğu dönmede, koçlukla tanışır ve profesyonel hayatıyla eş zamanlı olarak ICF (International Coaching Federation) akredite koçluk eğitimini CTI (Coaches Training Institute)’da tamamlayarak CPCC (Certified Professional Co-active Coach) ünvanını alır, takımlar ile çalışmak üzere, TCI (Team Coaching International) tarafından verilen “Authorised Team Coaching Facilitator” yetkisine sahip olur ve ilişki sistemleri ile çalışmalarını derinleştirebilmek üzere “Center for Right Relationship” tarafından verilen “Organisation & Relationship System Coaching” eğitimlerini tamamlar. Çalışmalarını kurumlarda yönetici ve takımlarla sürdüren Özlem Kıyat Berber, “Yönetici Koçluğu”, “Takım ve ilişki Koçluğu”, “Yönetim Danışmanlığı” hizmetlerinin yanı sıra liderlik eğitimleri verir ve workshoplar tasarlar ve sunar. Dünyanın en yaygın koçluk okullarından olan CTI (Coaches Training Institute) fakülte üyesidir. Temel koçluk eğitimlerinin yanı sıra, uluslararası sertifikasyon süreçlerinde de Türkiye ve Avrupa’da etkin rol almaktadır. İlişkilerin gücüne olan tutkusu sebebi ile aynı zamanda, ebeveyn-çocuk ilişkilerine odaklanan Parentology eğitimi ve ‘Alchemy’ co-facilitation eğitmenidir. ICF (International Coaching Federation) ICF tarafından verilen PCC (Professional Certified Coach) ünvanına sahiptir. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyatı Fakültesinde eğitim gören Özlem Kıyat Berber, Fransızca ve İngilizce bilmektedir, evli ve bir çocuk annesidir.

AYŞEN ÖZCANOĞLU GÜNDÜZ

Psikolog, CPCC, PCC

1995 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Demirbank’ta İnsan Kaynakları departmanında 1995-2001 senelerinde aktif olarak işe alım, performans değerlendirmeleri, kariyer planlama, yetenek yönetimi, değerlendirme merkezleri, ücretlendirme ve yan haklar üzerine çalıştı. 2001 yılında yurtdışındaki bankalardan sorumlu İK Müdürü görevindeyken, Citibank’a Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak geçiş yaptı. Buradaki rolünde de kurumsal ve bireysel bankacılık IK yönetimi alanlarında çalıştı, ayrıca özel bir projede Brüksel’deki genel merkezde görev aldı. 2008 senesinde IK danışmanlığı ve kariyer koçluğu alanında çalışmak üzere kendi şirketini olan HR House’u kurdu. 17 yıllık İK kariyerinin yanı sıra 2007 senesinde koçluk alanındaki çalışmalarına da başladı. 2007 yılında dünyanın ilk ve en büyük koçluk okulu Coaching Training Institude’un (CTI) Ko-Aktif Koçluk programını tamamladı, aynı kurumdan sertifikasyonunu alarak CPCC unvanını kazandı. 2010 senesinde Organizasyonel İlişkiler ve Sistem Koçluğu üzerine faaliyet gösteren ORSC programını tamamlayarak, ilişki, takım, ekip koçluğu üzerine çalışmalarına da başladı. CTI’da fakülte üyesi olarak Ko-Aktif Koçluk alanında koç yetiştiren programlara liderlik, süpervizörlük, grup süpervizörlüğü, sertifikasyon program liderliği ve examiner rollerini yürütmektedir. ICF tarafından verilen Professional Certified Coach (PCC) unvanına sahiptir. Ayşen Özcanoğlu Gündüz halen yönetici, ilişki, takım koçu, eğitmen ve İK Danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

GÜLSÜN ZEYTİNOĞLU

PhD., Master Certified Coach, CPCC, ORSCC

Gülsün Zeytinoğlu, liderlerle, ilişkilerle ve takımlarla çalışan deneyimli bir uluslararası koç, danışman, mentor ve eğitmendir. Koçluğun Türkiye’de başlamasında öncü olmuş çalışmaları Co-activity, ORSC (Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu), NLP, Sistem Düşüncesi, Hipnoz ve Dışavurumcu Sanat Terapisi ve bunlarla ilişkili alanları temel alır. Değişik yaklaşımları bir araya getirerek bireylerin ve organizasyonların farkındalıklarını arttırmayı ve bu doğrultuda değişim yönetiminin sağlıklı gerçekleştirilmesini önemser. Yaşamda benzerlikleri onurlandırmanın, farklılıklara saygı duymanın ve çeşitliliklerin buluşmasıyla zenginleşmenin gerekliliğine değer verir. Ankara doğumlu olan Gülsün Zeytinoğlu T.E.D. Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra ODTÜ’de Biyoloji öğrenimi görmüş, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü’nden, doktora derecesini ise Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden almıştır. Orta ve Uzak Doğu, Avrupa, Afrika ve Amerika’da çeşitli sektörlerde hizmet vermektedir. Ayrıca koçluk alanında dünyanın önde gelen 2 önemli kurumu CRR Global ve CTI’da eğitmen ve supervisor olarak görev almaktadır. 1995-2005 yıllarında çeşitli üniversitelerde lisans ve lisansüstü programlarda ders vermiş, 10 yıl süreyle IBM’de teknik satış ve proje yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Yoga/Nia/Otantik hareket gibi çeşitli yaklaşımlarla beden farkındalığını arttırmayı, seyahat ederek dünyamızı keşfetmeyi, doğada ve hayvanlarla vakit geçirmeyi önemser.

ARZUM-AKDURAN-KÖSEOĞLU-1-blackwhite

ARZUM AKDURAN KÖSEOĞLU

CPCC, ORSCC, PCC

Bilinçli niyetlere dayalı liderlik ve ilişkiler kurma konularına tutkulu Arzum, bunların dünyayı değiştirme gücü olduğuna inanıyor. Bu rüyasının peşinde, liderlik gelişimi ve ilişki sistemleri koçu olarak çalışıyor ve aynı zamanda Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’da bu konularda workshop’lar tasarlayıp sunuyor. Çalışmalarında önem verdiği ve mutlaka dahil ettiği bir kavram da; kişisel liderlikte eril ve dişil prensiplerin dengelenmesi. Kurumsal alanda keyifle yürüttüğü bu çalışmaların yanında Arzum, Alman Sistem Dizimleri Enstitüsü’nden sertifikalı bir “Sistem Dizimi Terapisti” ve bireyler ve gruplarla bu alanda çalışmalar yürütüyor. Ayrıca, yaşadığı topraklarda barışı desteklemek üzere geliştirdiği “Yürekli Sohbetler” adlı bir sivil hareketin lideri. 2003’den beri, koçluk ve mentorluk alanında bir girişimci olarak kendi işinin sahibi ve Türkçe haricinde İngilizce ve Fransızca konuşuyor ve bu dillerde eğitim veriyor. Evli ve 1 erkek çocuk annesi olan Arzum, ailesi ve ailenin 4 ayaklı ferdi köpekleriyle İstanbul’da yaşıyor.