Elemental Value Ulusal ve Uluslararası alanda farklı sektörler, iş alanları ve pozisyonlarda toplam tecrübesi yüzlerce yıl olan kaliteli iş yapmayı, insanı ve işi dönüştürmeyi, verimlilik ve mutluluk birlikteliğini ve de benzersiz iş sonuçlarını her zaman hedefleyen Türkiye’nin Liderlik Gelişim Uzmanıdır.

SERHAN KUSEYRİOĞLU

Yönetici Ortak, CPCC, PCC

Üst Düzey Yönetici, Liderlik ve Takım Koçu olan Serhan Kuseyrioğlu aynı zamanda CTI‘ın Uluslararası Eğitmenlerindendir. Serhan Kuseyrioğlu İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Columbia Üniversitesi’nde Ortodonti ve New York Institute of Technology’de MBA Eğitimleri almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra İlaç sektöründe pazarlama ve satış alanında farklı pozisyonlarında çalışmıştır. Profesyonel yöneticiliği ve liderliğini geliştirmek için profesyonel yaşamı boyunca farklı koçluk, liderlik ve kişisel gelişim programlarına katılmış, devamında profesyonel yöneticilikten ayrılarak ortakları ile birlikte Ölçme, Değerlendirme ve Gelişim Programları alanında faaliyet gösteren Elemental-V Şirketi’ni kurmuştur.

Kişilerin akıl, yürek, beden ve ruhunun bütünlüğünün liderliğin vazgeçilmez unsuru olduğuna inanan Serhan Kuseyrioğlu, liderlik üzerine çalışmalarını Kızılderili öğretilerini temel alan Ehama Institute’ün “Council Guide Training” çalışmaları ile devam ettirmektedir. Co-Active Koçluk Eğitimi’ne ek olarak, NLP, Optimum Denge Modeli, Adler, Gestalt, TCI ve ORSC ekollerinin farklı eğitimlerini dünyanın farklı yerlerinde alan Serhan Kuseyrioğlu, tüm bu modellerin birey gelişimine katkısını çalışmalarında deneyimlemektedir. Son dönemlerde değişimin kaçınılmazlığı üzerine incelemeler yapan Serhan Kuseyrioğlu, ASTD tarafından verilen Değişim Yönetimi Sertifika Programı’nı tamamlamıştır. Ayrıca Harvard Üniversitesi Profesörleri Lisa Lahey ve Robert Kegan tarafından geliştirilen “Immunity to Change” Programı’nın sertifikalı uygulayıcısıdır.

Halen CTI Türkiye temsilcisi Elemental-V’nin Yönetici Ortağı olan Serhan Kuseyrioğlu, kurumlara yönelik gelişim programları tasarlayarak liderlik yetkinliklerinin gelişimi üzerinde çalışmakta ve CTI’ın global eğitmenlerinden biri olarak Türkiye’de ve yurtdışında ICF Akredite Co- Active Koçluk Programlarında eğitmenlik yapmaktadır.

FİLİZ GÜNDOĞDU

Değerlendirme Birim Lideri, PCC

Elemental-V Şirketi’nde Değerlendirme Birimi’ni yöneten Filiz Gündoğdu, aynı zamanda Yönetici, Kariyer Koçu ve Eğitmendir. Filiz Gündoğdu, Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır.

Kariyerine Tatilborsasi.com e-ticaret girişiminde satış ve pazarlama fonksiyonunda başladıktan sonra, insan kaynakları alanına geçmiştir. Arkas Holding ve Arıkanlı Holding/Yurtiçi Kargo Şirketleri’nde Organizasyonel Gelişim ve İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra, danışmanlık tarafına geçerek Profil International/Ray & Berndtson İstanbul Şirketi’nde Kıdemli Danışman olarak çalışmıştır. Bu dönemde çok sayıda yerli ve uluslararası kuruluşa yönetici seçme/yerleştirme, organizasyonel gelişim, liderlik gelişimi ve toplu işe alım/toplu değerlendirme projelerinde danışmanlık vererek, değerlendirme ve liderlik gelişimi alanında uzmanlaşmıştır.

Filiz Gündoğdu, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı Coaches Training Institute (CTI) ve Adler Professional School of Coaching Koçluk Eğitimleri’ni tamamlamıştır; aynı zamanda ICF üyesidir. 2000 saati aşan Yönetici ve Kariyer Koçluğu deneyimi bulunan Filiz, 2013 senesinde ICF Professional Certified Coach (PCC) unvanını almaya hak kazanmıştır. Ayrıca ORSC İlişki ve Takım Koçluğunun Temelleri Eğitimi’ni tamamlamıştır.

Filiz, değerlendirme merkezi tasarımı, yönetimi ve değerlendirme araçları kullanımları ve geri bildirim verilmesi konusunda oldukça deneyimlidir. Şimdiye kadar 5000’e yakın profesyonelin değerlendirilmesine yönelik farklı projelerde yer almıştır.

Deneyim sahibi olduğu ve kullandığı araçlar şunlardır: PAPI, Cubiks & Mettl değerlendirme araçları Trimetrix, Success Insights, Personal Interest, Attitudes & Values (PIAV), Thomas, DISC, Facet 5, Profile XT, Profile Performance Indicator (PPI).

DERYA DUMAN

Operasyon Müdürü, ORSCC, ACC

Elemental-V Şirketinde Değerlendirme Birimi’nde değerlendirme ve gelişim merkezi çalışmaları, 360 derece değerlendirmeleri ve Kişilik Envanterleri geribildirimi ile Takım Koçluğu konularında hizmet veren Derya Duman, aynı zamanda ICF tarafından ACC olarak akredite edilmiş bir ilişki koçudur. Derya, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi ve Regensburg Üniversitesi Siyaset Bilimi; Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. 15 yıl boyunca birçok uluslararası firmada İnsan Kaynaklarının uçtan uca yönetiminde farklı görevler üstlendi. Üretim, FMCG, İlaç ve Telekomünikasyon gibi farklı sektörlerde İK İş Ortaklığı ve İK Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Son çalıştığı kurumlarda fasilitasyon, takım koçluğu ve iç eğitmenlik de yaptı.

2012 yılından beri Gestalt Psikolojisine gönül veren Derya, Gestalt Psikolojisi temel eğitim programını tamamladı ve hala bu alanda çeşitli çalışmalarda bulunmaktadır. 2013 yılında ORSC (Organization Relationship Systems Coaching), Organizasyon; İlişki Sistemleri Koçluğu eğitimlerini tamamladı.

ABD’deki CRR Global (Center for Right Relationships)’da 1 yıl süren ilişki ve takım koçluğu sertifikasyonu yaparak ICF akredite bir koç oldu. Bireyler, çiftler ve takımlarla 100 saatin üzerinde koçluk tecrübesi bulunmaktadır. 360 Derece Değerlendirmeler ve geribildirimleri ile PAPI araçlarını uygulamaya hâkimdir. Hayat boyu öğrenmeye inanan Derya, aynı zamanda Transaksiyonel Analiz eğitimleri aldı ve farklı spiritüel çalışmalara katılmaya devam etmektedir.

Derya, evli ve 1 çocuk sahibidir. 14 yıldan beri SHCEK bünyesinde kimsesiz çocuklar için gönüllü çalışmalar yürütmektedir. Kitap okumayı, tiyatro ve sinemayı çok seven Derya, aynı zamanda ileri seviye bir dalgıç olarak su altının aşığıdır.

ALİ TÜMAY

Kıdemli Danışman, CPCC, ORSC, PCC

1967 İstanbul doğumludur.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü 1989 mezunudur. Üniversite öğrenimi süresince burslu olarak İtalya ve Makedonya’da yabancı dil üzerine seminerlere katılmıştır. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden Yüksek Lisans derecesi almıştır.

Profesyonel iş yaşamına 1991’de İngiliz Havayolları’nda başlamıştır. Burada operasyon, satış, müşteri hizmetleri eğitimi almıştır.

1995-1998 yılları arasında DHL Worldwide Express firmasında Havaalanı Operasyon Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Burada çalıştığı süre boyunca Tehlikeli Maddeler, Gümrük Operasyon Sistemleri, Toplam Kalite Yönetimi ve Proje Yönetimi eğitimleri almış, şirket bünyesinde kurduğu Tehlikeli Maddeler Komitesi’nin başkanlığını yürütmüş, çeşitli ofislerde eğitim seminerleri düzenlemiştir.

1998-2012 yılları arasında Alitalia İtalyan Havayolları firmasında önce Türkiye, sonra Türkiye ve Orta Asya Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, 2004 yılından itibaren de Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Bu süre zarfında çeşitli yurtdışı ofislerde satış sistemleri, analiz ve strateji eğitimleri vermiş, dâhil olduğu mentorluk programı çerçevesinde çeşitli ülkelerde genel müdürlük pozisyonuna getirilen 10’u aşkın profesyonelin sponsorluğunu üstlenerek firma içi gelişim süreçlerine rehber olmuş, yönetim raporlaması ve geribildirimlerle de sürekli destek sağlamıştır. Bunun dışında uluslararası yönetici seçimlerinde seçme ve değerlendirme faaliyetlerinde aktif olarak yer almıştır. Firmadaki çalışma süresi boyunca ayrıca İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeliği ve Havayolu Temsilcileri Paneli Genel Sekreterliği görevlerinde bulunmuştur.

2012 yılında başladığı koçluk öğrenimi çerçevesinde Co-Active programı sertifikasyonunu başarıyla tamamlayarak CPCC, Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu eğitimini tamamlayarak da ORSC unvanlarını almış olup, ilişki, takım, sistem koçluğunun yanı sıra üst düzey yönetici ve satış profesyonellerine yönelik bireysel koçluk ve değerlendirme merkezi hizmetleri vermektedir. Aynı zamanda Co-Active Liderlik Programı’nı da bitirmiş olup uzun süre Türkiye Co-Active Koçlar Grubu’nun eş başkanlığı görevini yürütmüştür. Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF üyesi olup PCC unvanına sahiptir.

Evli ve bir çocuk babasıdır. İleri derecede İngilizce ve İtalyanca dillerine hâkimdir. Aktif olarak dalış ve uzun mesafe koşu sporlarıyla ilgilenmektedir.

ÇAĞLA DENİZ ÇİLESİZ

Kıdemli Danışman, Eğitim Koordinatörü

Elemental-Value şirketinde Eğitim ve Gelişim biriminde çalışmalar yapmaktadır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanında lisans eğitimi tamamlamıştır. Çalışma hayatında farklı pozisyonlarda 20 yılı aşan tecrübeye sahiptir. Bu süre içinde Satış Temsilcisi, Satış Ekibi Yöneticiliği ve Eğitim-Geliştirme Yöneticisi olarak çalışmıştır.

Eğitimci olarak çalışmaya başladığı 2014 Ocak ayından itibaren CTI Co-Active Koçluk ICF akredite, MEB Onaylı Yaratıcı Drama Liderliği, Akredite Assessor Eğitimi, Transaksiyonel Analiz Derneği, TA 101 ve TA 202, ODM 1-2 Sertifikasyon Programı, a&dc Yetkinlik Bazlı Mülakat Eğitimlerini tamamladı.

Toksöz Grubu içinde İnsan Kaynakları, Kariyer, Eğitim ve seçme görevlerinde aktif rol almıştır. Ağırlıklı olarak; İlaç Endüstrisi, Sağlık Profesyonelleri, FMSC, Turizm ve Otelcilik, Sanayi ve Enerji sektörlerinde 3.6 saat salon eğitimi vermiştir. 360 Profesyonelin Değerlendirme ve Gelişim Merkezi süreçlerinden çalışmış ve raporlamıştır. Yeni yöneticilere performans ve kariyer 300 saatlik koçluk deneyimine sahiptir.

Çağla, uzun yıllar yetenek kazanım ve yetenek tutundurma eğitim, gelişim projelerini tasarlamak için efor harcadı. Son yıllarda mentorluk sisteminin tasarımı ve geliştirilmesi konularında çalışmış, kurum kültürünün benimsetilmesine katkıda bulunan eğitimlerin oluşturulmasında uzmanlık kazanmıştır. Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamaları sonrası, yetkinlik bazlı gelişim takip süreçlerinin oluşturulmasında ve yönetilmesinde çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Çağla, evli ve bir kız çocuğu sahibidir. Zamanının çoğunu kişisel gelişim ve çocuk gelişimine ayırmış olması nedeniyle, Anaokullarında gönüllü koçluk ve mentorluk aktiviteleri düzenlemektedir. Pilates ve dans hobileri arasındadır.

BURCU ALTUNSOY

Kıdemli Danışman

Elemental-V Şirketi’nde Değerdirme Birimi’nde danışmanlık yapan Burcu Altunsoy aynı zamanda eğitmenlik ve yönetim danışmanlığı da yapmaktadır. Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunudur.

Kariyerine Demirbank T.A.Ş.’de Yönetici Adayı (MT) olarak başlamış, sonrasında HSBC Bank A.Ş. olarak aynı şirkette devam etmiştir. Uzun yıllar satış ve pazarlama kadrosunda görev almış, Yüksek Gelir Segmenti (Premier) yöneticiliği sırasında ekibi ile birlikte önemli başarılara imza atmıştır. Sonrasında yine aynı bankanın İnsan Kaynakları ve Eğitim Birimi’nde Eğitmen olarak kariyerine devam etmiştir. Eğitmenliğin yanısıra pek çok yurt içi ve yurt dışı projede görev almış, Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi Akademisi Türkiye’nin liderliğini yapmıştır. Daha sonra pek çok danışmanlık şirketi ile işbirliği içerisinde hem eğitim hem de değerlendirme projelerinde çok sayıda yerli ve uluslararası şirkete danışmanlık yapmıştır.

“Yaşayarak öğrenme” modelini benimsemektedir. Uygulamaları, konuyla ilgili yaşanan olumlu ve olumsuz deneyimleri anlatarak, karşılıklı paylaşarak gerçekleştirmektedir. Kişilerin konfor alanlarından çıkmasını sağlayarak gelişim potansiyellerini ortaya çıkarmakta ve kendileri ile ilgili yeni farkındalıklar yaratmaktadır. Bu anlamda Değerlendirme Merkezi Uygulamaları’nın da kişilerin yetkinliklerini, özellikle de güçlü yanlarını görebilmeleri açısından değerli bir ayna olduğuna inanmaktadır. Açık iletişimin güçlü bir katma değer olduğuna inanan kurumlarda, kişilerin potansiyellerinin daha hızlı ve verimli bir şekilde işe yansıdığını düşünmektedir. Fark yaratan kurumların, gelişen ve geliştiren liderlerin rehberliği ile gerçekleşebileceğine inanmaktadır.

Deneyim sahibi olduğu ve kullandığı araçlar şunlardır: PAPI, Success Insights, Insights Discovery, DISC

YRD. DOÇ. FİLİZ ARSLAN NİZAM

Danışman

Filiz Arslan Nizam, Yeditepe Üniversitesi’nden perakende sektöründe marka sadakati konulu tez konusu ile yüksek onur derecesi alarak doktorasını tamamlamıştır. Yüksek lisansını San Francisco State University’de yönetim süreçlerinde stratejik düşünme ve hız faktörünün incelenmesi tezi ile tamamlamıştır. Akademik hayatına farklı üniversitelerde devam eden Nizam, halen Nişantaşı Üniversitesi’nde, Bilimsel araştırma ve sunum teknikleri, medya analizi, kişiler arası iletişim gibi dersler vermektedir.

Kariyerine, Yapı ve Kredi Bankası Genel Müdürlük Kredi Kartları ve Tüketici Kredileri yönetiminde pazarlama alanında başlamış, daha sonra eğitim ve insan kaynakları alanına geçmiştir. Partnerlik yaptığı eğitim firmalarında eğitmenlik, eğitim dizaynı, eğitim ihtiyaç analizleri, eğitim pazarlaması konularında çalışmıştır. Pek çok farklı eğitim ve danışmanlık firması ile de işbirlikleri yaparak, iletişim becerileri, temel ve ileri satış, profesyonel koçluk, eğiticinin eğitimi, pazarlama iletişimi, müşteri ilişkileri, kurum kültürü ve imaj, iş etiketi, bütünleşik pazarlama eğitimleri, perakende sektörüne yönelik olarak perakende marka stratejileri ve tüketici davranışları, müşteri ilişkileri, iletişim odaklı satış ve mağaza yönetimi eğitimleri hazırlayıp vermiştir.

Telekomünikasyon sektörü başta olmak üzere, elektrik-elektronik, perakende, enerji, havayolları, otomotiv, çocuk tekstil, finans, dayanıklı tüketim malları, beyaz ve kahverengi eşya, sağlık ve ilaç sektörlerinde gerek işe alım ve değerlendirme, gerekse farklı eğitim projeleri gerçekleştirmiştir.

Maltepe Üniversitesi’nden, Türkiye’nin ilk üniversite sertifikalı Koçluk programlarına katılmıştır. NLP School Europe’tan NLP Practitioner ve NLP Master Sertifikasyonunu tamamlamıştır. Orta ve üst düzey yöneticilere yönetici koçluğu yapmış, 800 saat üzerinde koçluk seansı tamamlamıştır. Ayrıca farklı eğitim kurumlarında genel katılıma açık eğitimler gerçekleştirmiştir. Tahsilat yönetimi gerçekleştiren çağrı merkezlerine yönelik özel eğitim projeleri ve organizasyonel danışmanlıklar gerçekleştirmektedir.

Kariyerine, akademik çalışmaları yanında, Elemental-V bünyesinde değerlendirme merkezi projeleri, ayrıca danışmanlık süreçleri ile devam etmektedir.

MÜGE AYTAÇ

Kıdemli Danışman

Elemental-V Şirketinde Değerlendirme Birimi’nde değerlendirme merkezi çalışmaları ve geri bildirim verilmesi konularında hizmet veren Müge Aytaç aynı zamanda Yönetici ve Bireysel Gelişim Koçu ve Yönetim Danışmanıdır. Müge Aytaç İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat bölümünden mezundur.

İş dünyası ve çalışma hayatı ile tanışması, üniversite öğrenimi sırasında AIESEC’te yürüttüğü çeşitli görevler ile olmuştur. AIESEC Türkiye Genel Merkez Yönetim Kurulu Genel Başkan Yardımcılığı görevini iki dönem başarı ile yerine getirmiştir.

Kişilik özellikleri ve yetenekleriyle örtüşen iletişim sektöründeki ilk deneyimini, o dönemde Türkiye’nin ve Dünyanın önde gelen tam hizmet ajanslarından olan Markom Leo Burnett’te edindi. Kariyerinin devamında ise, ülke ekonomisinde çok önemli roller üstlenen Tofaş Oto Ticaret (Türk Fiat), Migros Türk T.A.Ş. ve LC Waikiki gibi firmalarda aldığı görevler ile Pazarlama İletişimi ve Kurumsal İletişimi sektörel beklentilerin üstüne taşımıştır.

Koçlukla ilgili eğitimlerini Prana Danışmanlıktan ve CTI International’dan aldı. Co-Active Coaching sertifikasına sahip olan Müge Aytaç, hayatın her adımında uygulanabilen koçluk çalışmalarını, sürdürülebilir yaşam kalitesinin temel gerekliliği olarak görmektedir. Ayrıca Londra’da Landmark Education’a ait Landmark Formu tamamlayan Müge Aytaç olaylara farklı perspektiflerden bakabilmesi sayesinde danışmanlıklarında potansiyellerin ortaya çıkartılmasında sıra dışı sonuçlar almaktadır.

ZEYNEP KARASOY

Kıdemli Danışman, CPCC, ACC

İnsan Kaynakları eğitim ve gelişimi alanında 12 yıllık tecrübeye sahip olan Zeynep Karasoy, kurumsal eğitim ve gelişim stratejilerinin geliştirilmesi, bireysel gelişim çalışmaları ve yetenek yönetimi alanında projeler yönetmiştir .
Uzmanlık alanları; liderlik ve kişisel gelişim eğitimlerinin tasarlanması, yönetici adayı ve lider gelişim programlarının geliştirilmesi, yetkinlik ve kurumsal/kişisel değerler çalışmaları üzerinedir.

Profesyonel iş hayatına HSBC Bank’ta başlayan Zeynep, aynı şirket bünyesinde Akademi Liderliği, Liderlik ve Kişisel Gelişim Eğitimleri Liderliği alanlarında farklı global ve yerel projeleri yönetti. Son olarak İş Bankası’nın yazılım firması olan SoftTech İnsan Kaynakları Eğitim ve Geliştirme ekibinin sorumluluğunu üstlendi.

Lisans öğrenimini Uludağ Üniversitesi İktisat bölümünde, yüksek lisans öğrenimini ise Marmara Üniversitesi Kişilerarası İletişim bölümünde tamamlayan Zeynep, yetişkin öğrenimi konusuna olan ilgisi nedeniyle, yüksek lisans öğrenimi sırasında “Kurumsal Şirketlerde Duygusal Zekanın Etkileri” üzerine tez çalışması yapmıştır .

Zeynep Karasoy, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı Coaches Training Institute (CTI) Co-Active Koçluk Eğitim ve Sertifikasyon Programı’nı tamamlamış, Certified Professional CoActice Coach (CPCC) ve Associate Certified Coach (ACC) unvanlarına sahip ICF üyesi profesyonel koçtur.

Zeynep, bireylerin kendilerini keşfederek potansiyellerini açığa çıkardıkları, farkındalık ve dönüşüm yolculuğu olan koçluk çalışmalarının gücüne inanmakta ve çalışmalarını bu inanç doğrultusunda devam ettirmektedir. Elemental-V’de Danışman olarak çalışmaktadır.

MELİKE DÖNMEZ TOPKAYA

Kıdemli Danışman

Elemental-V Assessments şirketinde Kıdemli Danışman olarak çalışmaktadır. Kariyerine Coca-Cola Türkiye Organizasyonunda Eğitim Asistanı olarak başlamış, burada sırasıyla Eğitmen, Eğitim Koordinatörü, Kalite Sistemleri Koordinatörü görevlerinde bulunmuş, daha sonra BASF şirketinde MENA Bölgesi Eğitim ve Yetenek Yönetimi Sorumlusu, Seat Pagine Gialle Bravoo şirketinde Eğitim Yöneticisi ve Satış Koçu, Alcatel-Lucent şirketinde sırasıyla Eğitim Müdürü, İnsan Kaynakları İş Ortağı, META Bölgesi Yetenek Yönetimi Direktörü rollerini üstlenmiştir.İnsan Kaynakları alanında farklı konulardaki programlarda hem katılımcı, hem de eğitmen olarak yer alan Melike Dönmez Topkaya, 2014 senesinde Co-Active Koçluk Eğitimi modüllerini tamamlamıştır. Değerlendirme Merkezi Uygulamaları, geribildirimler ve kariyer gelişimi alanlarında oldukça deneyimlidir ve profesyonel yaşantısı süresince 1000’den fazla çalışanın değerlendirme, geribildirim, gelişim planlama ve kariyer gelişimi süreçlerinde aktif görev almıştır.

Bireyin kendisiyle ve kainatla olan ilişkisinin değerine yürekten inanır ve kimi zaman unutulan/arka plana itilen bu ilişkiyi yeniden hatırlamanın, bağları yeniden kurmanın yaşamın tüm alanlarına ışık tutacağı inancına tutkuyla bağlıdır. Bu amaçla uzun süredir psikoloji alanında akademik ve profesyonel araştırmalar yürütmekte, özel olarak pedagoji alanına eğilmektedir.

AYLİN KÖKSOY

Danışman

Elemental-V Şirketi’nde Danışman olarak çalışan Aylin Köksoy, İnsan Kaynakları alanında 17 yıllık deneyime sahiptir. Uluslararası firmalarda, Türkiye’deki yönetim ekibinin oluşturulması ve bu doğrultuda üst düzey yöneticilerin işe alımı, organizasyonel gelişim stratejilerinin belirlenmesi, şirket içi akademi ve değerlendirme merkezi kurulması, yöneticilik gelişim programlarının tasarlanması ve bu kapsamdaki kişisel gelişim eğitimlerinin verilmesi başta olmak üzere birçok yetenek yönetimi projesini hayata geçirmiştir.

Aylin, Elemental-V’ye Danışman olarak katılmadan önce Amerika’da Fortune-500 firmalarından biri olan AECOM şirketinde Türkiye ve Gürcistan’dan sorumlu İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev almıştır. İş hayatına Koç Holding bünyesindeki Migros’ta Yönetici Adayı olarak başlayan Aylin, daha sonra Watsons’da İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Grand Vision bünyesindeki Atasun Optik’te İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevlerini üstenmiştir.

Lisans öğrenimini Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayan Aylin, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı Coaches Training Institute (CTI) Co-Active Koçluk Eğitim programını tamamlamıştır.

ÇİĞDEM DİLMEN

Danışman

Elemental-V Şirketi’nde Danışman olarak çalışan Çiğdem Dilmen, İnsan Kaynakları alanında 17 yıllık deneyime sahiptir. Türkiye’nin önde gelen kurumsal firmalarına ve uluslararası markaları bünyesinde barındıran yabancı şirketlerine danışmanlık hizmetleri vermiştir. Aynı zamanda gerek finans gerek perakende sektörlerinin lider firmalarının İnsan Kaynakları bölümlerinde değişim ve gelişim süreçlerinde rol almıştır.

Çiğdem, Elemental-V’ye Danışman olarak katılmadan önce kariyerinin büyük bölümünde büyük ve kurumsal firmaların değerlendirme merkezlerinde değerlendirici olarak görev almış, yetenek yönetimi ve işe alım danışmanlığı vermiş ve danışman ekiplerine liderlik etmiştir. Garanti Bankası’nda kariyerine başlamış, danışmanlık alanında devam ettiği kariyerinin bir döneminde Yapı Kredi Sigorta grubunda Saha ekiplerinin İK desteğini vermiş, bir dönem Flormar’ın Uluslararası Perakende İK Müdürü olarak 5 ülkenin İK süreçlerinin yeniden yapılandırılması sorumluluğunu üstlenmiştir. Sonraki yıllarda Brisa Bridgestone üretim bölümlerinin İK İş Ortağı olarak çalışmış ve Aksaray Fabrika kuruluşu proje ekibinde rol almıştır.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlayan Çiğdem, İnsan Kaynakları üzerine ODTÜ’ den eğitim almıştır. Değerlendirme merkezi uygulamaları ve yetenek yönetimi ile ilgili hem yurt içi hem de yurt dışından eğitimler alarak uzmanlığını derinleştirmiştir.

PINAR SERİN

Danışman

Elemental-Value Danışmanlık Şirketinde değerlendirme merkezi projelerinde danışman olarak çalışmaktadır.

Kariyerine Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi bölümünde okurken çeşitli firmalarda İnsan Kaynakları departmanlarında staj yaparak ve proje bazlı çalışarak başladı. Profesyonel olarak ise Panasonic Eco Solution’da Eğitim ve Gelişim süreçlerinden sorumlu olmak üzere birçok projede çalıştı. Sonrasında Eczacıbaşı Esan, Kimteks ve Media Markt şirketlerinde İnsan Kaynakları departmanında eğitim ve gelişim programlarının yönetilmesi ve programların tasarımı başta olmak üzere yetenek yönetimi, liderlik gelişimi, seçme yerleştirme, değerlendirme merkezi gibi alanlarda çalışmıştır.

İş hayatı boyunca Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi, eğitim firmalarından ise süreç yönetimi, kişisel gelişim ve liderlik konularında kapsamlı eğitim programlarına katılmıştır. Bunun yanında Müjdat Gezen Sanat Akademisi’nde tiyatro, Diem Akademide seslendirme ve eğitmenlik eğitimleri almıştır.

LİSYA HANANEL

Asistan

Elemental- V’da son 7 yıldır Asistanlık yapan Lisya Hananel, değişik sektörlerde çalıştıktan sonra Co-Aktif Koçluk felsefesi ile tanışmasının ardından akredite profesyonel koçluk eğitimini CTI’da tamamladı. Şu anda Elemental Value Şirketinde CTI kayıtlarını lider ve katılımcı eğitim bilgilendirmelerini yapmaktadır. Elemental-Value’nun bütün sertifikasyon kayıt, faturalandırma süreçleri ve ön muhasebesi ile ilgilenmekte, eğitim tarih duyuruları ve bilgilendirmeleri ile yakından ilgilenerek birçok profesyonel ile iletişim kurmaktadır. Eğitim günlerinde verilen eğitim materyalleri konusunda ve lojistik planlaması konusunda aksiyonlar almaktadır. Beraberinde verilen tüm koçluk hizmetlerinin baştan sona bütün süreçlerini takip etmektedir.

mine-cetiz

MİNE ÇETİZ

Operasyon Koordinatörü

Elemental-V Şirketinde Değerlendirme Birimi’nde Operasyon Koordinatörü olarak çalışan Mine, değerlendirme merkezleri ve 360 derece derğerlendirme projelerinin operasyon ve proje yönetimini, müşteri ve danışman iletişimini, ilgili süreçlerin geliştirilmesini sağlamaktadır.

Mine, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi boyunca farklı uluslararası firmalarda staj ve part time çalışmalarda bulunduktan sonra 2017 Şubat ayında Elemental-V ailesine katıldı. 1 yıl Operasyon Uzmanı görevini yürüttükten sonra bulut tabanlı insan kaynakları yazılımı alanına geçerek 1,5 yıl Müşteri Memnuniyeti Yöneticisi olarak çalıştı. 2019 Mayıs ayında tekrar Elemental-V bünyesine katıldı.

Mine, performans değerlendirme, 360 derece değerlendirme, Cubiks araçlarının kullanımı konusunda uzmanlaşmıştır. İleri seviye İngilizce bilen Mine, yurtdışı iş ortaklıkları konusunda da aktif rol almaktadır.

Kitap okumayı, sinemayı ve yemek yapmayı çok seven Mine, aynı zamanda Mutfak Sanatları Enstitüsü’nden pastacılık dersleri almaktadır.

Gözde Dikmen

GÖZDE DİKMEN

Ürün Uzmanı

Elemental-Value Danışmanlık Şirketinde 2019 Mayıs ayından beri Ürün Uzmanı ve Danışman olarak çalışmaktadır.

Değerlendirme ve gelişim projeleri kapsamında ve vaka içerik tasarımı, yurtdışı ortakları online araçların yönetimi ve Elemental Value’nun sosyal medya yönetimini ve dijital araçların yönetimini yapmaktadır. Co-Active Koçluk Temel Esaslar ve Doyum kursunu tamamlamıştır.

Kariyerine lisans dönemi boyunca çeşitli firmalarda staj yaparak başlamış sonrasında Shaya İnsan Kaynakları departmanında İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak devam etmiştir. Bu dört yıl içerisinde işe alım seçme/yerleştirme, organizasyonel gelişim, oryantasyon süreci, değerlendirme merkezi ve eğitim gelişim projelerinde çalışmıştır. Ayrıca saha pozisyonları özelinde üst yönetime analiz ve raporlama yapmıştır. Saha ve merkez pozisyonları Değerlendirme ve Gelişim Merkezi süreçlerinde çalışmış ve raporlamıştır. Saha yöneticilerine özel kişisel gelişim eğitimi projelerinde çalışmış ve eğitim vermiştir.

Bahçeşehir Üniversitesi’nden çiftanadal yaparak Sosyoloji bölümünden ve Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi İşletme (MBA) yüksek lisansını tamamlamıştır. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir.